İstanbul/Türkiye
+90 850 4304050
yapayzeka@yapayzekaakademi.com

Telekom

Training Consulting AI Software

Bilişim Endüstrisinin En Dinamik Sektörü

Telekom sektörü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunun (BTK) yayınladığı verilere göre yıllık 45 milyar TL pazar büyüklüğü ile Türkiye bilişim endüstrisinin en dinamik sektörü konumundadır. Dünyada en hızlı gelişen, Ar-Ge ve inovasyona en çok yatırımın yapıldığı sektörlerden biri olan Telekomünikasyon sektörü, Türkiye ekonomisi için de kaldıraç olarak kabul edilmektedir.

Sektör, iletişimin telgraftan sağlandığı bir dönemden, saniyeler içinde büyük miktarda verinin gönderilebileceği modern mobil teknolojiye dönüştü. 2016 yılından itibaren Türkiye’de kullanılmaya başlanan 4.5G hizmeti artık günlük hayatımızda daha fazla yer alıyor. İndirme hızının, saniyede 10 GB’a kadar çıkması 5G teknolojisine çoktan hazır olunduğunun net bir göstergesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunun da en fazla önem verdiğini konuların başında 5G ve ötesi teknolojiler yer almaktadır.

Sektöre Özel Çözümler

Her geçen gün önemini hızla arttıran nesnelerin interneti, sanal ve arttırılmış gerçeklik, yapay zeka ve blockchain gibi teknolojiler yeni iş modellerinin oluşmasına olanak sağladı. Telekom şirketleri de varlıklarını sürdürebilmek için bu değişimi takip etmekte. Bu teknolojik eğilimler doğrultusunda, YapayZekaAkademi telekom sektörüne özel olarak hazırladığı çözümler ile, YapayZekaAkademi müşterilerinin iş ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışmakta. Aynı zamanda YapayZekaAkademi telekom firmaları ile işbirliği yaparak farklı projelerde değerli iş ortaklıkları gerçekleştirmeyi hedefliyor. Büyük Kamu projelerinde, uçtan uca hizmet sunma yeteneği ile Telekom şirketleri ile iş ortaklıkları gerçekleştiriyor.