İstanbul/Türkiye
+90 850 4304050
yapayzeka@yapayzekaakademi.com

Meetup 1

Training Consulting AI Software

Detaylar:
7 Ağustosta Salı günü saat 19:00’da düzenlenecek olan Veri Bilimi Ugulamalı Çalışma Meetups, ücretsiz olarak katılım sağlanabilecektir.
Amacımız Türkiyede Veri Bilimi ile uğraşan kişi, kurum yada gruplara faydalı olabilmektir.
Veri Bilimi kodlaması için kullanılan programlama dillerinden Python temel alınarak çalışmalar ve örnek kodlamalar ile katılımcılara faydalı olabilmektir.
Yapacağımız çalışmalarda Data Science(Veri Bilimi)’ne ilgi duyan arkadaşların kendi bilgisayarları ile etkinliğimizde örnek uygulamaları birlikte yaparak bilgi birikimini artırmak öğretmek ve öğrenmek eylemini gerçekleştirmek istiyoruz. “Birlikte öğrenebilme” mottosunu “Birlikte iş yapabilme” mottosu ile sürdürmek bilinciyle günden güne büyüyen ve hergeçen gün yeni şeyleri öğrenmek bilmek gerekliliği olan sektörde birlikte öğrenebilme etkinliğine dönüştürmek istiyoruz.

Veri Bilimi/Yapay Zeka ile ilgili çalışmalar yapabilmek için araştıran, öğrenme heyecanı olan, soran katılımcılarla yol almak istiyoruz.

Meetup’larımızı “zirciri kırmadan” sürekli ve sürdürebilme amacındayız.

Katılımcılarımızın öğrenci, yönetici, çalışan olması hiç farketmez bir hedefimiz var. Hep birlikte gelişme faaliyetini işin uygulama yani işin mutfağında olarak elimizde klavye ile yaparak, deneyerek, hata alarak, tekrar yaparak öğrenmeyi gerçekleştirmektir.

Hedefimiz Yapay Zeka için Veri Bilimci olmak iken kazanımlarımız yanımıza kalacak belkide hayat boyu kullanacağımız bilgi parçacıkları olacaktır.

Etkinliğimizin programı :
19:00 – 21:00
-Veri bilimi nedir?
-Kullanacağımız araçların tanıtımı (Anaconda, jupyter notebooks, python, numpy, pandas, matplotlib, scikit-learn) ve örneklerle çalışma yapılması.

Konuşmacılarımızı kontak için:
Hasan Tezgel :
https://twitter.com/hasantezgel
https://www.linkedin.com/in/hasantezgel/

İbrahim Yıldız :
https://twitter.com/yildizib
https://www.linkedin.com/in/yildizib/

Bu etkinliği 40 katılımcıyla Astora avm deki starbcuks ta gerçekleştirdik