İstanbul/Türkiye
+90 850 4304050
yapayzeka@yapayzekaakademi.com

Finans

Training Consulting AI Software

Yüksek Büyüme Potansiyeli

2019 yılında Finans sektörünün aktif büyüklüğü bir önceki yıla göre yaklaşık %16’lık bir artışla 4.500 milyar TL’ye yaklaştı. Aynı dönemde kredi hacmi 2.650 milyar TL’ye genişleyen sektör, 2019 yılını 49 milyar TL net kar ile kapattı. 11.250’ye yakın şube ve 202.000’den fazla çalışanı ile dijital dönüşümün en yakın takip edilip uygulandığı sektörlerin başında gelen finans sektöründe, Leasing, Factoring, tüketici finansmanı ve varlık yönetimi gibi diğer finansal kuruluşlar da önemli bir büyüme potansiyeli sergilemektedirler.

Mobil ve İnternet bankacılığı penetrasyonunun her geçen gün arttığı sektörde gelişen müşteri beklentileri sebebiyle, bankalar müşteri deneyimini ön planda tutup sürdürülebilir bir müşteri ilişkisi kurabilmek için ürün ve hizmetlerini inovatif çözümlerle geliştirme gayretindeler. Gelişen siber tehditleri önleyici sistemleri hayata geçiren sektör oyuncuları, artan regülasyon yüküne de tam uyum sağlayarak pazarda sektöre yönelik güveni oluşturmaktadır.

Gelişen Teknoloji ile Artan Müşteri Beklentileri

Dijital yol haritalarını çıkararak stratejilerini belirleyen bankaların gündemindeki konuların başında Fintech, Büyük Veri & Analitik, Yapay Zeka, Blockchain, Robotik Süreç Otomasyonu ve Siber Güvenlik geliyor. yapay zeka akademi olarak gerek dünyadaki gerekse Türkiye’deki bankacılık sektörünün ihtiyaçlarını adresleyen ve teknoloji trendlerini entegre ettiğimiz çözümlerimiz mevcut. Büyük Veri ve Analitik çözümler, İş Zekası, temel bankacılık uygulamaları, dijital yayıncılık çözümleri, yeni ödeme sistemlerine uyum çalışmaları ve dijital dönüşümün kurum genelinde yaygınlaşmasının sağlanmasına yönelik çalışmalarımızla müşterilerimizi yapay zeka akademi tecrübesi ışığında geleceğe hazırlıyoruz.