İstanbul/Türkiye
+90 850 4304050
yapayzeka@yapayzekaakademi.com

Meetup

Training Consulting AI Software

Amacımız Türkiyede Veri Bilimi ile uğraşan kişi, kurum yada gruplara faydalı olabilmektir.
Veri Bilimi kodlaması için kullanılan programlama dillerinden Python temel alınarak çalışmalar ve örnek kodlamalar ile katılımcılara faydalı olabilmektir.
Yapacağımız çalışmalarda Data Science(Veri Bilimi)’ne ilgi duyan arkadaşların kendi bilgisayarları ile etkinliğimizde örnek uygulamaları birlikte yaparak bilgi birikimini artırmak öğretmek ve öğrenmek eylemini gerçekleştirmek istiyoruz. “Birlikte öğrenebilme” mottosunu “Birlikte iş yapabilme” mottosu ile sürdürmek bilinciyle günden güne büyüyen ve her geçen gün yeni şeyleri öğrenmek bilmek gerekliliği olan sektörde birlikte öğrenebilme etkinliğine dönüştürmek istiyoruz.

Veri Bilimi/Yapay Zeka ile ilgili çalışmalar yapabilmek için araştıran, öğrenme heyecanı olan, soran katılımcılarla yol almak istiyoruz.

Meetup’larımızı “zirciri kırmadan” sürekli ve sürdürebilme amacındayız.

Katılımcılarımızın öğrenci, yönetici, çalışan olması hiç farketmez bir hedefimiz var. Hep birlikte gelişme faaliyetini işin uygulama yani işin mutfağında olarak elimizde klavye ile yaparak, deneyerek, hata alarak, tekrar yaparak öğrenmeyi gerçekleştirmektir.

Hedefimiz Yapay Zeka için Veri Bilimci olmak iken kazanımlarımız yanımıza kalacak belkide hayat boyu kullanacağımız bilgi parçacıkları olacaktır.

Veri bilimi, yapay zeka, makina öğrenmesi gibi konulara ilgi duyan ve işin mutfağında olmak, bu konularla ilgili kendini geliştirmek ve çalışmak isteyen herkese açıktır.
Bütün örneklerimizi pythonda yapacağız.

Bu gruptan soru ve tartışmaları yapacağız.

Buradan sunum, kod, jupyter notebook vs hepsine erişebilirsiniz.